Nawożenie jest kluczem do sadzenia kwiatów w plastikowych doniczkach

- Feb 25, 2019-

Oprócz wody pitnej ludzie muszą jeść, aby uzyskać więcej pożywienia w codziennym życiu. Ponieważ ludzie muszą codziennie uzupełniać odżywianie, ponieważ te same żywe rośliny również potrzebują odżywiania. Regularne nawożenie może zapewnić szybszy i lepszy wzrost roślin. Bardzo ważne jest sadzenie roślin w plastikowych doniczkach. Istnieje wiele metod zapłodnienia. Istnieje kilka typowych metod:

Pierwszym jest posypanie warstwy granulatu Maifanshi w plastikowej doniczce, którą można kupić na targu kwiatowym. Jest to rodzaj nawozu kwiatowego, który może sprzyjać wzrostowi kwiatów i przedłużać okres kwitnienia.


Druga to metoda zapłodnienia powszechnie stosowana w rodzinach, wykorzystująca skorupy jaj do zapłodnienia. Ta metoda nawożenia jest bardzo prosta i może wykorzystywać odpady, ale odegrała bardzo dobrą rolę. Zgniatanie skorupek jaj i zakopywanie ich w plastikowych doniczkach może sprawić, że rośliny będą silnie rosły, a ich liście rozkwitały.


Trzecim jest użycie mąki sojowej do wykonania trzech otworów w plastikowej doniczce i zwrócenie uwagi, aby nie niszczyć korzenia rośliny podczas wykonywania otworów. Umieść od 3 do 5 gotowanych nasion soi w każdym otworze. Ta metoda jest odpowiednia dla roślin, które właśnie zostały zasadzone, a ich korzenie nie są dobrze rozwinięte.


Czwartą metodą jest podlewanie kwiatów wodą do mycia ryżu. W wodzie płuczącej ryż występują obfite substancje nieorganiczne, które nie szkodzą roślinom. Jest złożonym nawozem i łagodnym nawozem, nie raniąc kwiatów i korzeni. Jest bardzo prosty w użyciu, o ile gleba w doniczce z tworzywa sztucznego nie jest w żadnym momencie nasiąknięta.