Uwagi w przygotowaniu roztworu składników odżywczych dla kwiatów

- Feb 18, 2019-

Przy przygotowywaniu roztworu odżywczego dla kwiatów można stosować pojemniki, w tym szkło, ceramikę, emalię i inne rodzaje, ale nie wolno używać pojemników metalowych. Dzieje się tak dlatego, że roztwór składników odżywczych zawiera substancje kwaśne lub zasadowe, łatwo reaguje z metalowymi pojemnikami, nie tylko uszkadza pojemnik, ale także obniża jakość roztworu odżywczego. W końcu nie zapłaci.


Przy przygotowywaniu roztworu odżywczego zaleca się, aby rozpuścić elementy oddzielnie w ciepłej wodzie o temperaturze 50 stopni Celsjusza, a następnie wlać je do wody i wymieszać podczas nalewania wody, aż wszystkie płyny zostaną całkowicie wymieszane.


Jeśli używasz wody z kranu do przygotowania roztworu odżywczego dla kwiatów, producent doniczek z tworzywa sztucznego zaleca dodanie niewielkiej ilości związków kwasu huminowego, które mogą poradzić sobie z chlorkami i siarczkami w wodzie oraz zapewnić jakość roztworu odżywczego. Jeśli roztwór składników odżywczych jest przygotowywany na obszarach wiejskich, można go przygotować bezpośrednio z wody rzeki lub jeziora.