Jeśli chcesz dobrze rozwijać kwiaty, musisz najpierw wybrać dobry garnek.

- Feb 27, 2019-

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów doniczek, takich jak plastikowe doniczki, drewniane doniczki, ceramiczne doniczki i tak dalej. Wśród nich drewniana doniczka jest rodzajem doniczki o lekkiej wadze, dobrej przepuszczalności powietrza i silnej zdolności ochrony wody i nawozów. Można nim uprawiać większość kwiatów, ale jego korozyjność jest stosunkowo wysoka. Konieczne jest częste zastępowanie doniczki w uprawie, co łatwo uszkadza system korzeniowy kwiatów. Zaleca się, aby przyjaciele starannie wybierali.


Lekkie doniczki, plastikowe doniczki są bardziej popularne ze względu na niską cenę, nie kruche, trwałe i łatwe do czyszczenia oraz wysoką praktyczność. Jednocześnie powinniśmy również zauważyć, że jego przepuszczalność wody i przepuszczalność są stosunkowo słabe, nie nadają się do sadzenia roślin odpornych na sucho, mogą być stosowane do uprawy kwiatów odpornych na mokro.


Ceramiczne garnki są również powszechnymi garnkami, takimi jak garnki i glazurowane garnki, które mają dobry drenaż i przepuszczalność powietrza, ale są bardziej wrażliwe na pogodę, szczególnie w lecie, łatwiej jest uprawiać mech, co ma wielki wpływ na ozdobne. Niektórzy przyjaciele sugerują umieszczenie plastikowego garnka na zewnątrz garnka jako garnka, ale nie sprzyja to kontroli wody i nawozu, dlatego nie zaleca się używania garnków ceramicznych. Doniczki z cementu są ciężkie i odporne na korozję, szczególnie nadają się do kwiatów na zewnątrz lub do ogrodu.